FAQ

Czy WenDo to sztuka walki?

WenDo nie jest sztuką walki. Podczas zajęć nie uczymy, jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić.
Wykorzystywane techniki nie wymagają żmudnych ćwiczeń ani sprawności. Są skuteczne dla kobiet w każdym wieku, bez względu na to, jaką mają siłę.
WenDo nie jest terapią. Podczas zajęć uczymy asertywności, obrony własnych granic. Pracujemy z doświadczeniami przemocy i rozmawiamy o nich, jednak nie prowadzimy terapii. Radzimy, jeśli uczestniczka tego potrzebuje, gdzie taką pomoc można otrzymać.


Czy, żeby trenować WenDo trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje, coś trenować?

Aby wziąć udział w warsztatach WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. WenDo kierowane jest do dziewczynek (od 7. roku życia) oraz do kobiet (górnej granicy wieku nie ma) – także do kobiet niepełnosprawnych. Podczas WenDo nauczysz się najprosztych, ale zarazem najbardziej skutecznych technik, które nie wymagają miesięcy żmudnych ćwiczeń. Uczymy jak wykorzystywać własne słabe strony na swoją korzyść.


Co znaczy słowo “WenDo?”

WenDo znaczy “Droga Kobiet” – od angielskiego “women” – “kobiety” oraz japońskiego “do” – droga.